obrazek_zahlavi
obr_deti

Mateřské centrum Ponorka

O NÁS


KDO JSME MY

Maminky, které se rozhodly "udělat něco" pro děti v našem městysi a založit mateřské centrum. Cílem našeho centra je nabízet nejen společné setkávání dětí a jejich rodičům či prarodičům, ale i různé aktivity, např. herničku pro děti, odpolední kroužky tvořivé i vzdělávací, setkávání rodičů, jednorázové akce. Pokud se našemu centru bude u nás dařit, tak jistě i spousty dalších aktivit.


PROČ TO DĚLÁME

Máme doma děti a víme, jak je někdy obtížné je zabavit, víme, jak je někdy mateřská dovolená vyčerpávající a jak dokáže matku izolovat od společnosti, a proto chceme vytvořit možnosti zájmových kroužků pro malé děti, a zároveň možnosti maminek sdílet společně své zkušenosti a více se realizovat.


KDE TO DĚLÁME

Až doposud se všechny aktivity realizovaly v rámci cvičení maminek s dětmi v tělocvičně ZŠ, v přírodě nebo kulturním domě. Nyní jsme pro otevření MC získali od městyse prpostory bývalého obchodu v Doubravici nad Svitavou-Klemově, za což patří velký dík. Právě se snažíme tyto prostory vybavit a připravit na společná setkávání.


MATEŘSKÁ CENTRA OBECNĚ

- zřizují zpravidla matky na mateřské dovolené, které se zároveň podílejí na jejich samosprávě a zajišťují programy, umožňují matkám s malými dětmi vyjít z izolace, kam se celodenní péčí o dítě dostávají

- jsou založena na principu rodinné svépomoci a vzájemné službě, poskytují společenství, solidaritu a otevřenost všem generacím

- nabízí pomoc svépomocí, vzájemné naslouchání, výměnu zkušeností a laické poradenství

- pořádají programy pro matky, rodiče, děti: tvořivé, vzdělávací, sportovní, rekvalifikační i jednorázové akce


V našem Mateřském centru je wi-fi.


Hodnotíme naši dosavadní činnost:


obrazek_logo_sit_mc